فروشگاه‌های اینستاگرامی

هیلاپی به چه درد فروشگاه‌های اینستاگرامی می‌خوره؟

[ratings]

خوشبختانه، ما در دوره و زمانه‌ای هستیم که می‌توانیم کالاهایی را که دوست داریم در بسترهای مختلفی تهیه کنیم. دیگر نیازی نیست که برای خرید کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین اقلام مصرفی مدنظرمان در خیابان‌ها و پاساژهای مختلف چرخ بزنیم؛ البته پاساژ‌گردی هم لطف و صفای خود را دارد، اما تا هنگامی که این قضیه «انتخاب» شما باشد و نه اجبار!

از لوازم یدکی خودروها گرفته تا تجهیزات سفر و گردش و کوهنوردی، از جوراب بچه‌ها گرفته تا شیرینی‌های دم عید، از شیرمرغ تا جان آدمیزاد در فروشگاه‌های اینستاگرامی به‌فروش می‌رسند و به نظر می‌رسد حالا حالاها (اگر پای فیلترینگ به میان باز نشود!)  این فروشگاه‌ها توسعه خواهند داشت. سوای از تمام این‌ها، امروزه ما می‌توانیم بسیاری از تولیدات خودمان را در اینستاگرام به فروش برسانیم (دیدید صفحاتی را که در آن دختران یکی از روستاهای سیستان سوغاتی‌های روستایشان را به فروش می‌رسانند؟).

وقتی بحث جابه‌جایی پول در میان باشد، خود‌به‌خود راه‌های کلاه‌برداری هم به میان باز می‌شود و اینجاست که شما می‌توانید برای پرهیز از چنین مشکلاتی، به هیلاپِی مراجعه کنید.

اما هیلاپی برای فروشگاه‌های اینستاگرامی دقیقاً چه کار می‌کند؟

مهم‌ترین کاری که هیلاپی می‌تواند برای شما به عنوان یکی از صاحبان فروشگاه‌های اینستاگرامی بکند، جلوگیری از فیشینیگ و ارسال رسید جعلی است که شوربختانه هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود (اگر هنوز نمی‌دانید فیشینیگ و ارسال رسید جعلی چیست و چه ابعادی دارد، توصیه می‌کنیم که این مطلب را بخوانید).

اگر در اینستاگرام فعال هستید، امیدواریم که تاکنون چنین مسئله‌ای را تجربه نکرده باشید و اگر تجربه کردید، امیدواریم این رقم کوچک بوده باشد! ولی احتمالاً تاکنون شنیده‌اید که یکی از فروشگاه‌های اینستاگرامی محصول خود را فروخته است و مشتری او، عکسی را از صفحه‌ای فرستاده که ثابت می‌کند که مبلغ را پرداخت کرده، ولی هر چه می‌گردد یا منتظر می‌ماند، پیامکی که نشان‌دهندۀ واریز مبلغ باشد، برایش ارسال نشده است! در‌‌حالی‌که مداوم به‌دنبال جست‌و‌جوی پول پرداخت‌شده است.

احتمالاً باید حدس بزنید که او یکی از قربانیان فیشینگ و ارسال پیامک جعلی است. یعنی مشتری مدنظر (البته این کار را فروشنده‌ها هم انجام داده‌اند که در پستی جداگانه وارسی خواهیم کرد) یک مدرک ساختگی برای واریز پول به شما نشان داده و شما هم باور کرده‌اید که پولی به حسابتان واریز شده!‌ به‌همین‌سادگی!

در چنین مواقعی هیلاپی می‌تواند یاری‌رسان شما باشد. هیلاپی در جایگاه شرکتی که دارای مجوز پرداخت‌یاری از بانک مرکزی ایران است، در جایگاه واسطه‌ای میان شما و خریدار قرار می‌گیرد که صحت پرداخت مشتری را برای شما نهایی می‌کند. در‌صورتی‌که بیم آن برود که شما یکی از قربانیان فیشینگ یا ارسال پیامک‌های جعلی هستید، به‌سرعت جلوی ادامۀ روند گرفته شده و به شما اطلاع داده می‌شود.

این خلاصۀ همان روندی‌ است که هیلاپی، در ایجاد بستری ایمن برای جابه‌جایی‌های مالی در اختیار شما می‌گذارد. به‌مرور، این توضیح را مفصل‌تر خواهیم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.